Запрошуємо вас 21-24 серпня 2015 року взяти участь у районних заходах з нагоди відзначення 24-ї річниці Незалежності України та Дня Державного Прапора України.
До вашої уваги:
21 серпня
18.00 - конкурсно-розважальна патріотична програма для дітей «Хай квітне щаслива моя Україна» з різноманітними вікторинами, іграми, конкурсами малюнку на асфальті та на кращу оригінальну українську плетену косу.
Взявшись за перо, аби написати кілька рядків про свого земляка, бджоляра із села Чечеліївка, Івана Фесенка, я пригадав вірш Максима Рильського «Троянди й виноград».
Ми працю любимо, що в творчість перейшла,
І музику палку, що ніжно серце тисне.
У щастя людського два рівних є крила:
Троянди й виноград, красиве і корисне.
Дуже палко і досить влучно сказано в нім про любов до природи і, водночас, до роботи, яка приносить не лише задоволення, але й користь. Захоплення бжолярством Іван Васильович успадкував від свого діда Федора Петровича, котрий побачив в онукові доброго господаря і передав йому свою невеличку пасіку. Відтоді минуло вже більше сорока років. Іван Васильович виправдав дідову довіру, адже за увесь цей час не зрадив їх спільній справі. Для нього дуже приємні запахи нектару та прополісу, а гудіння бджіл звучить, як найліпша мелодія. З дружиною Вірою виростили трьох доньок та вже розбагатіли й на онуків. Зустрівшись на їхній пасіці, я запитав у бджолярів: «А чи ваші хлопці лише люблять медом смакувати, чи й допомагають тут біля бджіл?». «Вони у мене хороші помічники і вже добре знають, як мед добувається», - промовив він з притаманною лише йому своєрідною інтонацією, в якій відчувається радість і гордість за онуків.
Невимовно гірко і сумно сьогодні сприймати нинішню дійсність, про яку ще рік тому не те, що говорити, а навіть і подумати не сміли. Адже таке не могло привидітися навіть у найстрашнішому сні, щоб учорашні співгромадяни з такою ненавистю і зневагою стали знищувати одне одного. А ті, кого ми на протязі багатьох десятиліть звикли вважати своїми найвірнішими і найнадійнішими братами, зі злої волі біснуватого вождя тепер усіляко розпалюють братовбивчу війну, ударивши нам у спину в чи не найтяжчий і найтрагічніший період в історії молодої Української держави.
Сьогодні на Сході нашої країни захищають її цілісність і незалежність кращі сини і доньки України - ті, хто мав би вирощувати хліб, варити метал, навчати дітей чи лікувати хворих. Ті, зрештою, хто вже створив, чи мав би невдовзі створити власні сім’ї, виховувати своїх дітей, щоб продовжити славні традиції свого роду. Однак, в тяжкий для країни час справжні Герої стали до зброї, щоб захистити Батьківщину від підступного окупанта, щоб, у разі потреби, як це проголошує Державний Гімн України – «душу й тіло покласти за нашу свободу».
Малозабезпечені верстви населення - отримувачі субсидій відтепер зможуть скористатися програмою з енергоефективності. Про це повідомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук на брифінгу, який відбувся 13 серпня 2015 року в Будинку Уряду.
«Як ви вже знаєте, Урядом прийнято механізми стимулювання населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів. На практиці їх реалізація показала свою ефективність. Динаміка попиту на програму зростає. Про це свідчать цифри, які ми отримуємо від банків кожного тижня. Однак, для нас важливо залучити до програми всі верстви населення. Адже кожна родина має право скористатися нашою програмою. І було б несправедливо залишати малозабезпечені сім’ї без підтримки держави наодинці з проблемою, яка сьогодні стала нашою спільною. Тому наступний крок, який зробив Уряд назустріч малозабезпеченій категорії громадян - 12 серпня 2015 року прийняв Постанову щодо стимулювання одержувачів субсидій до здійснення енергоефективних заходів шляхом збільшення розміру відшкодування до 70% тіла кредиту, взятого на придбання енергоефективного обладнання або матеріалів» - повідомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
На виконання доручення віце-прєм’єр-міністра України - міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Зубка Г.Г. від 23.06.2015року №26286/1/1-15 щодо проведення інвентаризації земель та оформлення підприємствами, установами, організаціями, що належать до сфери управління міністерств, інших державних органів, права постійного користування земельними ділянками.
З метою виконання цього доручення просимо державні підприємства, установи, організації, що належать до сфери управління міністерств, інших державних органів, провести роботи з інвентаризації земельних ділянок і подальшого оформлення права постійного користування на земельні ділянки, які використовують земельні ділянки державної власності без документів, що посвідчують право користування ними.
За консультаціями звертатися у відділ Держземагенства у Петрівському районі за адресою: вул. Жовтнева, 20, смт Петрове. Тел. 9-61-73.
Днями відбулося чергове засідання координаційної ради служби у справах дітей райдержадміністрації, яке вела заступник голови райдержадміністрації Тетяна Панета.
З інформацією «Про роботу служби у справах дітей райдержадміністрації та районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які опинилися у складних життєвих обставинах» виступила завідувач сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей ОксанаНауменко.
Коментуючи виступ, Т.Панета зауважила, що загалом робота ведеться нормально, всі працівники ставляться до виконання своїх обов’язків відповідально. Однак нещодавно трапилася прикра подія, яка засвідчила, що не все гаразд з координацією зусиль. В одному з населених пунктів підліток скоїв самогубство, хоча інформації про те, що в сім’ї є проблеми, до районних структур, відповідальних за роботу з дітьми і сім’ями, не надходило. Як пояснили в сільській раді, вони вели роботу з цією родиною, викликали матір на засідання виконкому, розмовляли з підлітком. Та, як виявилося, цього було замало. Тому Тетяна Григорівна наголосила, що тільки спільна робота, взаємодія органів місцевого самоврядування і відповідних районних структур може дати позитивні результати.
Детальніше: Робота у тісній взаємодії дає позитивні результати
Збройний антидержавний заколот ортодоксальних прибічників злочинного режиму Януковича, агресія Росії і неоголошена війна на Сході України породили таке явище, як добровольчий рух. У зоні військових дій виникли добровольчі батальйони, які першими стали на захист України, не дали заразі сепаратизму розповсюдитися за межі Донбасу. Одночасно з цим в тилу виникла величезна кількість волонтерських формувань, які взяли на себе ті функції, які неспроможна була виконувати держава – забезпечення військових підрозділів і добровольчих батальйонів усім необхідним: від продуктів харчування та обмундирування, до необхідних в сучасній війні засобів зв’язку, приладів нічного бачення, тепловізорів, бронежилетів, безпілотних літальних апаратів, транспортних засобів тощо.
Раніше я з певним скептицизмом сприймав твердження науковців, що дух свободи і патріотизму на генетичному рівні притаманний українцям, і що саме це дало змогу нації вижити, зберегтися, не зважаючи на те, що її впродовж багатьох століть намагалися знищити. Та Майдан і наступні події переконали, що українці – дійсно волелюбна нація, український патріотизм має глибоке коріння. Мабуть, в силу духу свободи українців не вірив і новітній фюрер Путін, який сподівався, що «хохли» з хлібом-сіллю зустрічатимуть орди московських фашистів, які прийдуть «визволяти» Україну від усього українського. Та сталося так, що біда враз згуртувала націю, на небувалу висоту підняла почуття патріотизму.
Як ми вже повідомляли, в райцентрі розпочалися роботи по розчищенню водойми в районі, прилеглому до парку відпочинку і так званого «синього» мосту. Вони розпочалися у термін, точно визначений головою районної ради С.Тилик, яка особисто контролює хід робіт, не допускаючи жодної затримки чи збою. Тож не дивно, що роботи ведуться інтенсивно, вже видно певні результати.
Світлана Олександрівна сповнена рішучості і надалі не випускати з поля зору хід всіх робіт – як по розчищенню водойми, так і по будівництву скверу ветеранів, де вони також ведуться продуктивно. Ми ж будемо висвітлювати це на сторінках газети, бо ж, погодьтеся, цікаво бачити, як на очах змінюється вигляд селища, а раніше занедбані його куточки перетворюються на оази затишку і краси.
Наш кореспондент.
Євгенія Юхимівна Ліщина народилася 11 серпня 1925 року в Ганнівці. Після закінчення семирічки продовжила навчання в Жовтих Водах, а в подальшому планувала здобувати вищу освіту в Криворізькому педагогічному інституті. Та ці плани зруйнувала війна.
Після звільнення Дніпропетровщини та Кіровоградщини від німецьких окупантів Євгенія Юхимівна навчалася на педагогічних курсах в Дніпропетровську, а після закінчення навчання працювала у місті Верходніпровську вчителем української мови та літератури.
(Продовження. Поч. у № 61, 62)
Ще одною цікавою людиною був Михайлюк Григорій Андрійович, який працював водієм. По-перше, із цим чоловіком ніхто ніколи не сідав грати у карти; по-друге, водії любили «розслабитися» у кафе «Чайка» і, бувало, «розслаблялися» до тих пір, що ні в кого уже не було грошей. Тоді посилали Михайлюка до буфета, щоб він приніс ще «зілля». Деякі товариші супроводжували його, щоб подивитися, що ж буде. Поки він прямував до буфета, від газети відривав декілька рівних клаптиків, які потім віддавав буфетниці, яка йому за це виставляла пляшки із горілкою. Але він завжди був чесним і наступного дня обов’язково приносив цей борг. До того ж, він стояв на обліку у міліції, через свої «подвиги», як він сам називав своє уміння.
Детальніше: Історія виникнення козаччини і хто такі козаки-характерники
Ми вже не раз на сторінках газети торкалися теми субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, в номері за 15 серпня, зокрема, опублікована велика стаття начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Валентини Сибіри з докладними роз’ясненнями. Але у людей виникають запитання з приводу окремих положень відповідної Постанови Кабінету Міністрів України.
Як, наприклад, оформити субсидію громадянину, який зареєстрований не за тією адресою, за якою реально проживає?
Після четвертого туру – в ранзі одноосібних лідерів!
Минулий тиждень для уболівальників Петрівщини (втім, як і нинішній) видався особливо щедрим на яскраві події.
Зокрема, в суботу на стадіоні «Інгулець», в рамках четвертого туру першості України серед команд другої ліги, футболісти ФК «Інгулець» в якості лідерів турнірної гонки приймали одного з аутсайдерів – ФК «Нікополь-НПГУ». Попри те, що зустрічалися колективи, які перебувають на діагонально протилежних полюсах турнірної таблиці, звітний поєдинок для нашої команди виявився зовсім не простим: нікопольчани, які, можливо, дещо й поступалися в класі гравцям «Інгульця», компенсували цю різницю самовідданою боротьбою на кожному клаптику футбольного поля, сміливими й дещо несподіваними комбінаціями в атаці. Принагідно такі дії стали зайвим підтвердженням тези президента ФК «Інгулець» Олександра Поворознюка про те, що в Професійній футбольній лізі слабких команд немає, тож не дивно, що навіть клуби, які перебувають «на дні» турнірної таблиці, в кожному окремому матчі можуть «вистрілити», неприємно здивувавши своїх опонентів.