(Закінчення. Поч. у № 11).

Наслідки у сфері культури

Зупинення роботи творчих спілок, національно-культурних товариств, фондів, асоціацій, жіночих, молодіжних, дитячих та інших громадських організацій у зв’язку з припиненням їх фінансування або недостатнім їх фінансуванням, що призведе до перебоїв або в подальшому і повному припиненню подачі енерго- та теплопостачання закладам культури, а також відсутність заробітної плати працівникам, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів. 

Припинення фінансування і здійснення контролю підпорядкованих закладів; припинення надання послуг бібліотечного обслуговування, організації дозвілля, навчання дітей в школі мистецтв; припинення здійснення контролю над охороною об’єктів культурної спадщини. 

Наслідки у сфері фізкультури і спорту

Відсутність фінансування призведе до призупинення роботи ДЮСШ, спортивних секцій, непроведення ряду змагань та участі у спартакіадах та чемпіонатах. Як наслідок – незайнятість дітей у післяурочний час. Невиконання програм розвитку фізкультури і спорту. 

Наслідки у сфері материнства і дитинства

Надання встановлених пільг і допомоги, пов’язаних з охороною материнства і дитинства та поліпшення умов життя багатодітних сімей значно ускладняться. Відсутність на території району соціального захисту дітей, збільшиться кількість безпритульних та бездоглядних дітей, збільшиться кількість випадків вчинення дітьми правопорушень; виникнення загрози вчинення насильства над дітьми; відсутність своєчасного надання дітям, які залишилися без батьківського піклування, визначеного юридичного статусу, відсутність контролю за умовами проживання та виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ях опікунів (піклувальників) та прийомних сім’ях; збільшення випадків неналежного виконання батьками батьківських обов’язків. 

Наслідки у сфері сім’ї та молоді

Незабезпечення реалізації державної політики з питань сім’ї, дітей, молоді, фізичної культури та спорту, а також невиконання програм та заходів, спрямованих на забезпечення соціального та правового захисту сім’ї, дітей і молоді, розвитку фізичної культури і спорту, рівних прав і можливостей для участі жінок та чоловіків у політичному, економічному і культурному житті, сприяння соціальному становленню та розвитку дітей і молоді, запобігання насильству в сім’ї, з питань попередження та протидії торгівлі людьми. Не видаватимуться посвідчення багатодітним сім’ям; не будуть сформовані списки органами соціального захисту населення місцевих адміністрацій для внесення відповідної інформації до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги ,передбачені законодавством. 

Унеможливиться процес оформлення пакета документів для представлення жінок, які виховали 5 і більше дітей, до відзначення державною нагородою України на присвоєння почесного звання «Мати - героїня». Робота серед молоді стосовно пропагування здорового способу життя не проводитиметься. Не отримають безкоштовні путівки на оздоровлення діти пільгових категорій. 

Наслідки у сфері соціального забезпечення та соціального захисту

Відсутність фінансування по пільгах та субсидіях малозахищених верств населення, невиплата матеріальної допомоги. Невиплата державної допомоги сім’ям з дітьми, інвалідам з дитинства, малозабезпеченим сім’ям та іншим категоріям громадян. Зупинення соціального захисту соціально незахищених громадян – пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб із їх числа, одиноких матерів, багатодітних сімей, інших громадян, які внаслідок недостатньої матеріальної забезпеченості потребують допомоги та соціальної підтримки з боку держави. Унеможливлюється своєчасне призначення і виплата державних пенсій та допомоги, подання адресної соціальної допомоги та підтримки, призначення та виплата цільової грошової допомоги, інших компенсаційних заходів соціального захисту. Невиконання комплексних програм поліпшення обслуговування соціально незахищених громадян та всебічний розвиток їх обслуговування. Місцеві адміністрації не зможуть забезпечувати працевлаштування інвалідів, а також сприяти здобуттю ними освіти, набуттю необхідної кваліфікації, матеріально-побутовому обслуговуванню, санаторно-курортному лікуванню інвалідів, ветеранів війни та праці, осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; буде відсутня можливість сприяти поданню протезно-ортопедичної допомоги населенню і забезпеченню інвалідів засобами пересування і реабілітації; не буде встановлюватися піклування над повнолітніми дієздатними особами, які за станом здоров’я потребують догляду. Не будуть своєчасно розглядатися заяви громадян про надання субсидій на житлово-комунальні послуги. Не буде здійснюватися соціальний патронаж щодо осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк. 

Наслідки у сфері зайнятості населення, праці та заробітної плати

Незмога забезпечити реалізацію державних гарантій у сфері праці, в тому числі і на право своєчасного одержання винагороди за працю. Відсутність соціального захисту працюючих, зайнятих на роботах з шкідливими умовами праці на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності, неможливість якісного проведення атестації робочих місць. 

Нездійснення заходів щодо реалізації державної політики сприяння зайнятості населення на рівні регіону. Відсутність контролю за дотриманням рівня заробітної плати на підприємствах району. Невиплата заробітної плати працівникам бюджетних установ, допомоги по безробіттю. 

Наслідки у сфері забезпечення законності, правопорядку, прав і свобод громадян

Відсутність забезпечення здійснення заходів щодо охорони громадської безпеки, громадського порядку, боротьби зі злочинністю; відсутність забезпечення розгляду звернень громадян та їх об’єднань, контролю стану цієї роботи в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в організаціях і установах; відсутність забезпечення надання безоплатної первинної правової допомоги; відсутність забезпечення здійснення заходів щодо ведення Державного реєстру виборців відповідно до закону. 

Невиконання основних положень комплексної програми профілактики правопорушень, невиконання рішень місцевих рад з питань дотримання громадського порядку на території населених пунктів району. 

У разі стихійного лиха, аварій, катастроф, епідемій, епізоотій, пожеж, інших надзвичайних подій - місцеві державні адміністрації не зможуть оголосити зони надзвичайної ситуації; не будуть здійснюватись передбачені законодавством заходи, пов’язані з підтриманням у них громадського порядку, врятуванням життя людей, захистом їх здоров’я і прав, збереженням матеріальних цінностей. Не зможуть сприяти діяльності аварійно-рятувальних служб за місцем їх дислокації, під час прямування до зон надзвичайних ситуацій та під час ліквідації надзвичайних ситуацій. Не буде можливості своєчасного інформування населення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій під час проведення потенційно небезпечних заходів в умовах присутності цивільного населення. Не будуть проводитися заходи щодо осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк і потребують медичної допомоги у зв’язку із захворюванням на туберкульоз, що призведе до поширення зазначеної хвороби серед населення. 

Наслідки у сфері міжнародних та зовнішньоекономічних відносини

Зменшення залучення іноземних інвестицій в економіку району. Погіршення інвестиційного клімату. 

Зменшення залучення коштів міжнародної технічної допомоги. Перепони у розвитку міжнародного співробітництва в галузі економіки, захисту прав людини, боротьби з тероризмом, екологічної безпеки, охорони здоров’я, науки, освіти, культури, туризму, фізкультури і спорту. Унеможливлюється організація прикордонної і прибережної торгівлі. 

Наслідки у сфері оборонної роботи

Блокування роботи штабу територіальної оборони, відсутність охорони об’єктів державного та районного значення, непроведення приписної кампанії та призову до армії. Не здійснюватимуться заходи, пов’язані з мобілізаційною підготовкою та цивільним захистом жителів району, призовом громадян на строкову військову службу у внутрішні війська. 

Невиконання законодавства про військовий обов’язок посадовими особами і громадянами, підприємствами, установами і організаціями. 

Порушення законодавства про пільги, встановлені для ветеранів війни та прирівняних до них осіб, військовослужбовців, звільнених з військової служби, а також про пільги і допомогу сім’ям військовослужбовців строкової служби. Погіршення умов функціонування пунктів пропуску через державний кордон України, через невжиття заходів щодо їх поліпшення місцевими державними адміністраціями. 

Підготовлено Наглядовою радою голів державних адміністрацій