Днями під головуванням заступника голови райдержадміністрації Тетяни Панети відбулося засідання оргкомітету по відзначенню 31 роковин Чорнобильської катастрофи. В засіданні взяли участь Петрівський селищний голова Світлана Тилик та керівники і активні учасники районного підрозділу громадської організації «Союз-Чорнобиль».

Тетяна Григорівна зауважила, що керівництво району тримає в зоні постійної уваги проблеми чорнобильців. З ними регулярно проводяться зустрічі, під час яких вирішуються всі питання діяльності організації чорнобильців та її окремих членів. Завдяки зусиллям голів райдержадміністрації та районної ради Сергія Завалія та Тамари Сакари, а також Петрівського селищного голови Світлани Тилик вирішене питання виготовлення пам’ятного знака учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС. Тож одним з головних порядку денного засідання було питання його встановлення. Місце для нього вже визначене – у сквері ветеранів, напроти пам’ятного знака Воїну.

Як зазначила Т.Панета, бажано встановити знак заздалегідь, адже наближається свято Воскресіння Господнього, а також поминальні дні, тож не варто цю роботу залишати на переддень районного заходу по відзначенню Чорнобильської катастрофи, яке відбудеться 26 квітня, орієнтовно о 10-00. Учасники засідання обговорили робочі моменти, пов’язані з роботами по встановленню знака, інші організаційні питання.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Валентина Сибіра виступила з інформацією щодо проекту розпорядження голови райдержадміністрації про відзначення 31-ї річниці аварії на ЧАЕС. В обговоренні проекту взяла активну участь С.Тилик, яка внесла ряд суттєвих пропозицій до плану заходів.

Члени організації чорнобильців запропонували в план заходів внести позицію щодо того, що в загальноосвітніх школах району слід провести зустрічі з ліквідаторами, які б розповіли учням про причини і наслідки аварії, роботи по мінімізації її наслідків.

Всі учасники засідання зійшлися на думці, що сумна дата найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття буде відзначена достойно.

Анатолій РЯБОКОНЬ.

На знімках: фрагмент засідання оргкомітету; члени оргкомітету визначаються з місцем встановлення пам’ятного знака.
Фото автора.