спільне фотоУпевненою перемогою наших футболістів з рахунком 4:1 завершився матч-відповідь однієї восьмої фіналу Кубку України серед аматорів, де, нагадаємо, вони зустрічалися з чемпіонами Херсонської області – ФК «Колос» (Хлібодарівка). Як ми уже повідомляли в одному з попередніх номерів, першу гру в Хлібодарівці спортсмени «Інгульця-2» також виграли - з рахунком 2:1, хоча й примудрилися першими пропустити, можливо, найшвидший м’яч за всю історію турніру.

Що ж до звітного матчу-відповіді, який відбувся у Володимирівці на чудовому полі навчально-тренувальної бази «Інгульця», то враження після нього залишилося неоднозначне. Відверто не сподобалася команда гостей – як футболісти, вони, можливо, й непогані, але як спортсмени… Чесно кажучи, склалося враження, що поняття спортивної честі і благородства для них просто не знайоме. Вже з самого початку зустрічі, яка, до речі, розпочалася із затримкою на 20 хвилин, оскільки гості запізнилися на визначений регламентом час, хлібодарівці, очевидно усвідомлюючи свою неспроможність обіграти суперника в чесній спортивній боротьбі, стали втілювати в дійсність певний тактичний план, який, схоже, мав вивести наших хлопців з рівноваги, змусити їх відповідати грубістю на грубість, а вже потім, можливо, як мовиться, «спробувати спіймати рибку в каламутній воді». Отож особливостями цього тактичного плану стали постійні, далеко не спортивні сутички на різних ділянках футбольного поля, безкінечні апеляції як до арбітра, так і до його лінійних асистентів, а ще – безкінечні симуляції важких травм, внаслідок чого ледь не половину ігрового часу на поле змушений був вибігати лікар, як потім виявлялося в більшості випадків - щоб просто поплескати симулянта по плечу, підбадьорюючи його. На жаль, одного разу арбітр таки повівся на провокацію одного з гравців «Колоса»: грубо штовхнувши під час позиційної боротьби нашого Олександра Ніколайчука, той одразу ж впав на поле і почав качатися по ньому, вдаючи ледь уже не передсмертні конвульсії. Арбітр спочатку відреагував так, як і мав би реагувати в цій ситуації, запропонувавши піднятися і продовжити гру, але в епізод втрутився четвертий арбітр, який нібито побачив відмашку ліктем саме від Ніколайчука. Отож суддівський присуд був миттєвим і безапеляційним - червона картка і вилучення Ніколайчука з поля. Втім такий розвиток подій гостям особливих дивідендів не приніс: уже за кілька хвилин вони грубо порушили правила у власному штрафному майданчику, отримавши пенальті у власні ворота. Удар бездоганно виконав Давид Акопян. Важко сказати, про що спілкувалися під час перерви у грі арбітри та інспектор матчу, принаймні помітно було, що вони, зібравшись на невеличку бліц-нараду в центрі поля щось активно один одному доводили, однак після початку другого тайму головний арбітр став уже більш адекватно реагувати на грубість, провокації та симуляцію гостей, внаслідок чого червону картку за фол останньої надії отримав і захисник хлібодарівців Віталій Куянов. Але, як виявилося, це вилучення в складі гостей було не останнім: після ігрового зіткнення у воротарському майданчику гостей їх голкіпер Ігор Шилов не придумав нічого кращого, як ударити лежачого на газоні опонента ногою. Після цього епізоду взагалі було незрозуміло, про що ще можна дискутувати з арбітром, який просто не мав права вчинити по іншому, аніж вилучити грубіяна з поля. Просто дивно було бачити як хлібодарівці начебто вперше чують, що таке футбольні правила, про щось іще намагаються сперечатися і доводити свою правоту. Тим більше, що в складі «Колоса» грали одразу семеро недавніх гравців першолігівського МФК «Миколаїв», які, безперечно, добре знають, що умисна грубість може взагалі каратися відлученням від футболу на тривалий термін.

До речі, вже перебуваючи в меншості, гості змогли зрівняти рахунок, сталося це на 73-й хвилині матчу. Але одразу по тому голи «посипалися» вже у їх ворота: на 74-й хвилині гол забив Артем Сінчіков, на 80-й – Джаба Фхакадзе, і на 82-й – після майстерного проходу того ж таки Фхакадзе, його точну, націлену передачу замкнув Віталій Павлюк. До речі, після останнього голу знову вирішили «повеселити» публіку хлібодарівці: цього разу вже Салатін, який зайняв місце у воротах замість вилученого Шилова, вирішив, що в усіх невдачах його команди винен лінійний арбітр, тож покинувши своє місце у воротах, подався його «виховувати». Як підсумок – ще одна червона картка і вилучення. Тож наші гравці могли й ще збільшити розрив у рахунку, але ніхто вже особливо цього зробити не намагався, всі уже прагнули, аби цей наднервовий скандальний поєдинок якомога швидше закінчився. Втім, ми, звичайно, своїх гравців вітаємо з перемогою, адже вони в цій грі виглядали досить достойно, намагаючись на численні провокації відповідати лише спортивними діями на полі. Що, власне, й зумовило цей бажаний для усіх нас результат.