Редактор порталу “Порт Європа” і власкор “Дзеркала тижня” в Польщі Якуб Логінов створив безкоштовний е-курс білоруської мови для українців. Це має бути формою подяки за підтримку значною частиною білоруського суспільства Майдану і АТО.

“Білоруси на Майдані – це тема, яка вже давно мала б дочекатися глибокого аналізу і якоїсь форми вдячності з українського боку. Ще під час Помаранчевої революції вражала кількість біло-червоно-білих прапорів на Майдані. Те ж саме під час Євромайдану. Білоруси не тільки ризикували втратити роботу і наразитися на репресії, щоб підтримати українську боротьбу за свободу, а навіть віддавали життя за це. На жаль, ця величезна підтримка залишилася в Україні непоміченою, принаймні не в такому рівні, як підтримка, отримана з боку поляків чи грузинів. Варто це змінити – краще з запізненням, ніж зовсім”, – читаємо на сайті.

Як стверджує автор, білоруси досить добре знають Україну і часто сюди подорожують, тоді як українці, як правило, дуже мало знають про сусідню Білорусь. “Багато українців вже навіть забули, що існує білоруська мова - гарна, цікава і подібна до української. Так, Білорусь сильно русифікована, але білоруська мова не те що ще живе, але і відроджується. І ми пропонуємо з основами цієї мови ознайомитися – з поваги до дружнього сусіда і до самих себе”, – пише автор, закликаючи у такий спосіб висловити солідарність з білоруським народом.

На курс можна записатися за посиланням:

http://porteuropa.eu/ua/belarus/suspilstwo/2256-bezkosztownyj-e-kurs-biloruskoji-mowy

Білоруська мова дуже подібна до української як за граматикою, так і за лексикою. За оцінкою лінгвістів, близько 86% слів – спільні або дуже подібні за звучанням до українських. Мета курсу – показати ці подібні елементи, а також представити характерні риси білоруської мови – зокрема, найважливіші слова, котрі не подібні ні до українських, ні до російських. Їх не так багато, а ознайомлення з ними дозволить дуже швидко оволодіти мовою, зокрема, вільно читати білоруськомовні тексти.

Раніше портал “Порт Європа” відкрив безкоштовний е-курс польської мови:  www.porteuropa.eu/ua/polskamowa Курс польської користується великою популярністю, на нього записалося вже понад 50 тисяч підписників зі всієї України.