Житлові субсидії – допомога тим, хто її потребує

28 лютого 2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №106 “Про удосконалення  порядку надання житлових субсидій”, яка набуває чинності з 01 травня 2015 року.

Цим урядовим рішенням продовжено реформування системи житлових субсидій, яке розпочалося ще у минулому році з початком опалювального періоду відповідно до постанови КМУ від 06 серпня 2014 року №409.

В умовах необхідності підвищення тарифів на газ та житлово-комунальні послуги уряд розробив спрощену систему надання субсидій, щоб захистити найбільш вразливі верстви населення.

Щодо термінів призначення субсидії

Особам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 років, субсидія у травні призначається без звернення, але, враховуючи підвищення цін і тарифів у квітні, – з квітня 2015 року.

Встановлюється автоматичний принцип надання субсидії на новий період. Скасовується необхідність повторного звернення до органу соціального захисту населення для призначення субсидії на новий період у разі відсутності змін, тобто заява і декларація подаються один раз, і, якщо сім‘я вже ввійшла в програму житлових субсидій, то в подальшому не потрібно знову подавати документи.

Щодо періоду, за який будуть враховуватися доходи при призначенні субсидії

Якщо звернення надійшло у І кварталі, доходи враховуються за перші три квартали попереднього року, якщо звернення надійшло в інший період – доходи за попередній календарний рік.

Субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається на підставі доходів лише за попередній календарний рік. 

Щодо періоду, за який обчислюються доходи

Для осіб, які не отримували субсидію в опалювальний період 2014/2015 років і звертаються у травні, субсидія розраховується на підставі відомостей про доходи, які зазначено у Декларації. Після отримання від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду уточнених відомостей про доходи, розмір субсидії може бути переглянуто.

У разі, коли в Декларації заявник не задекларував якийсь вид доходу, надання раніше призначеної субсидії припиняється, і сума субсидії має бути повернута ним за вимогою органу, що призначив субсидію, у подвійному розмірі.

Щодо доходів, які враховуватимуться під час призначення субсидій

До доходів враховуватимуться: заробітна плата, пенсія, допомога (крім її частини, виплата якої здійснюється одноразово, зокрема, при народженні дитини), стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду (кошти отримані від передачі в оренду, строкове володіння та/або користування квартири, гаражу, земельної ділянки тощо), від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції, дивіденди, проценти від розміщення депозитів тощо.

Щодо призначення субсидій комісіями

За рішенням комісії субсидія призначається лише в наступних випадках:

- на збільшену понад норму площу житла непрацездатним особам, які проживають самі (відповідне рішення не переглядається до зміни обставин);

- особові рахунки відкриті на іншу особу;

- сім’я протягом 12 місяців перед зверненням здійснила одноразову покупку або оплатила послуги (будівництва, ремонту, мобільний зв’язок) на суму, яка перевищує 50 тисяч гривень;

- з урахуванням кількості фактично проживаючих осіб (за наявності засобів обліку послуг);

- державним соціальним інспектором з’ясовано, що сім’я має додаткові джерела для існування;

- індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але які сплачують послуги.

Щодо дій у випадках повідомлення заявником про зміни

Положенням визначено перелік випадків (змін), про які заявник інформує управління соціального захисту протягом місяця з часу їх настання (зміна складу осіб, які зареєстровані, їх соціального статусу, джерел доходу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень).

Якщо від заявника надійшло повідомлення про зміни складу зареєстрованих осіб, переліку послуг, субсидія має бути перепризначена на підставі звернення особи на новий період.

Якщо від заявника надійшло повідомлення про зміни джерел доходу, придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень, то така інформація враховується при призначенні субсидії на наступний період, після закінчення терміну діючої.

Щодо особливостей врахування доходів

Для студентів денної форми навчання вищих навчальних закладів та осіб, призваних на строкову військову службу, у разі відсутності доходів не враховуватиметься доход на рівні прожиткового мінімуму.

Якщо працездатна особа не має інших доходів, крім допомоги при народженні (усиновлені) дитини, вік якої становить від 3 до 6 років, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги малозабезпеченим сім’ям, і розмір такої допомоги менше прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, в доход такої особи при призначенні субсидії враховується доход на рівні прожиткового мінімум, встановлений для працездатних осіб.

За детальнішою інформацією звертайтесь до управління соціального захисту населення Петрівської районної державної адміністрації, що розташоване за адресою: смт Петрове вул. Ілліча, 32

- телефон «гарячої лінії» - 9-63-33, 

- телефон начальника управління соціального захисту населення Валентини Сибіри 067-943-51-40.

Валентина Сибіра, начальник управління соціального захисту населення РДА