Ми кожен день користуємося газом. Багато зручностей створює він у побуті. За допомогою нього ми готуємо їжу, гріємо воду, опалюємо приміщення. Знання елементарних правил поводження з газом є основою його безпечного використання. Нехтування безпекою і незнання елементарних правил поводження з газом призводить до тяжких наслідків - пожеж, вибухів, отруєнь та нерідко й до загибелі людей. Річ у тому, що при використанні газу і змішуванні його з повітрям (киснем) утворюється вибухонебезпечна суміш, і досить найменшої іскри, щоб сталося її займання. Аналіз аварійних ситуацій в Кіровоградській області показує, що існують основні причини, які призводять до нещасних випадків:

- Насамперед, це погана вентиляція газифікованих приміщень, особливо у вологу та вітряну погоду - тому кватирки вікон повинні бути постійно відкриті, вентиляційні решітки та канали очищені від жиру та сміття. Ні в якому разі не можна їх заклеювати, слід систематично перевіряти димовентиляційні канали на наявність в них тяги.

- Непоодинокі випадки виникнення пожеж при сушінні одягу після прання над газовими плитами. Тканина при висиханні поступово втрачає вологу та, відповідно, стає легшою. При потоці гарячого повітря від палаючого пальника тканина легко здувається, падає на пальник та спалахує, що й призводить до пожеж.

- Останнім часом почастішали випадки самовільного втручання в конструкцію газових приладів та газопроводів. З ціллю зекономити власні кошти, споживачі газу виконують самостійний ремонт газових приладів або шукають «горе-спеціалістів» зі сторони, які з метою заробити відгукуються на кожен поклик. При цьому якість виконаних робіт, а це, в основному, безпека самого споживача, - не гарантується і відповідальність у разі нещасного випадку нести нікому, крім самого споживача. Нагадуємо – ремонт газових приладів та усунення витоків газу з газопроводів повинні виконувати тільки кваліфіковані спеціалісти газового господарства ВАТ «Кіровоградгаз», викликати яких можна за телефонами: 9-79-17 або 104.

- До тяжких наслідків призводять і випадки обігріву приміщень та отримання додаткового тепла за допомогою газових плит. А подекуди для цих цілей створюються цілі «споруди». Приміром, було виявлено випадок, коли на газовій плиті розмістили шмат заліза, цеглу та ще й лопату зверху, що в результаті  призвело до загибелі людей.

- Одним з не менш негативних випадків, є користування газовими приладами малолітніми дітьми, що категорично заборонено. Діти під впливом інтересу відкривають газ та проводять з ним експерименти. Тож звертаємося до жителів району: на час опалювального періоду 2014-2015 років, в умовах напруженого газопостачання, що склалося внаслідок загострення соціально-політичної ситуації в Україні, дотримуйтесь правил безпеки при користуванні газом в побуті. Не залишайте без постійного нагляду газові прилади. При загасанні вогню – закрийте крани, провітріть приміщення. Спробуйте ще раз запалити газ. У випадку відсутності вогню – перекрийте крани та телефонуйте за номером 104. Знайте - затишок і комфорт у Вашому житлі залежать тільки від Вас!

Адміністрація ВАТ «Кіровоградгаз»