Шановні жителі району!
Районна державна адміністрація та районна рада вітають усіх з днем здоров’я.
Всесвітній день здоров’я - це глобальна кампанія, мета якої – привернути увагу кожної людини до проблеми охорони здоров’я.
У цей день тисячі людей відзначають важливість здоров’я для продуктивного та щасливого життя. В житті немає нічого дорожчого за своє здоров’я і здоров’я своїх близьких. Ніщо так не радує, як прекрасне самопочуття, і ніщо так не обтяжує, як хвороба.
Бажаємо, щоб ви і ваші близькі завжди були здорові — цінуйте те, що у вас є, бережіть себе, ведіть правильний спосіб життя і вмійте радіти кожному новому дню.
Районна державна адміністрація
Районна рада
У нашій суспільній свідомості побутує одна дуже проста думка, безпосередньо пов’язана з питаннями здоров’я і проблемами його відсутності. «Буде здоров’я - решта все додасться», - так звучить це багатовікове спостереження. І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану, докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення. Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Здорові люди здебільшого рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їх здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. Наше власне здоров’я дуже легко втратити. Люди, що страждають тими чи іншими, особливо хронічними захворюваннями, на практиці кожен день стикаються з масою проблем, які активно відволікають їх від справжнього повноцінного життя.
Міжнародний святковий день, спрямований на залучення широкої громадської уваги до цих проблем і питань - Всесвітній день здоров’я відзначається щорічно 7-го квітня. Це свято увійшло в традицію з середини минулого століття. Дата святкування Всесвітнього дня здоров’я приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, відомої нам під абревіатурою «ВООЗ», а точніше дню прийняття статуту цієї організації. Статут ВООЗ було прийнято 7-го квітня 1948-го року, тоді ж, на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я і виникла ідея проводити це міжнародне свято. До 1950-го року цей день відзначався 22-го липня, в день, коли сталася масштабна ратифікація запропонованого Статуту ВООЗ, потім День закріпився за нинішньою датою.
Традиції святкування Всесвітнього дня здоров’я нерозривно пов’язані з діяльністю всієї системи нашої охорони здоров’я. Працівники клінік, лікарень і госпіталів, ті, хто так чи інакше з обов’язку професії і служби надає медико-санітарну допомогу всім, хто її потребує, якнайкраще розуміють цінність здоров’я. Профілактика та увага до нашого власного здоров’я, - є основною метою проведених медиками в цей день акцій та заходів. Численні інформаційні матеріали, брошури та буклети, семінари, виступи фахівців і навіть концерти, які приурочені цьому Дню, в простій і доступній формі пояснюють нам важливість цієї позитивної ініціативи.
Як зазначає Прес-служба МОЗ України: «Ключовим моментом державної програми, спрямованої на підвищення якості життя та здоров’я літніх людей, має бути профілактика хвороб, формування ще змолоду цінностей бережливого ставлення до свого здоров’я та навчання основам здорового способу життя», - відзначив представник ВООЗ.
Термін «здорового старіння» припускає збереження гарної фізичної форми та інтелекту, сексуальної функції, ведення активного способу життя. Хвороби генеруються ще змолоду, а до літнього віку люди вже пожинають плоди байдужого ставлення до свого організму.
Результати численних наукових досліджень свідчать, що життєвий цикл людини «закладений» на генетичному рівні і становить 120-140 років. Однак в Україні більшість людей, у тому числі пов’язаних з медициною, скептично ставляться до цих цифр. З іншого боку, середня тривалість життя у високорозвинених країнах (Японія, Ірландія, Швейцарія) вже перевищила 80 років, а до 2050 року, за прогнозами вчених, вона досягне 100 років.
ГУОЗ ЛОДА наводить дані: «Не важливо, скільки людині років. Учені прийшли до висновку, що ходьба по 40 хвилин на день кілька разів на тиждень допомагає зберегти пам’ять, а також підтримувати старіючий мозок в гарній формі. Заняття спортом у віці від 10 до 30 років роблять кістки міцнішими в старості. Вживання алкоголю та паління тютюну прискорює процес старіння організму і збільшує ризик виникнення раку»
Очікувана тривалість життя чоловіків для ряду країн Європи та США у віці 60 років не на користь пострадянським країнам (найнижча - в Росії, Україні та Білорусії).
Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. І, в основному, це стосується спроб повернути його на своє місце. У Всесвітній день здоров’я ми бажаємо всім його надійного зберігання. Всім хворим - якнайшвидшого одужання. Медикам - хорошої матеріальної і технічної бази. Всім нам - бути здоровими і життєрадісними! Зі святом Вас!