Знай наших!

Роль педагога є ключовою у формуванні суспільства. Учитель закладає моральну основу нації, роз-криває перед учнями різні грані багатовимірної дійсності і закликає бути активними творцями нового життя, побудованого на принципах поваги до іншого, патріотизму, шанобливого ставлення до своєї мови, культури та історії.

Саме учитель формує світоглядні принципи, практичні уміння, визначає рівень моральності та етичної відповідальності перед своєю країною. Нині Україна розпочала складний процес реінтеграції до Європи, і на учителів покладено відповідальність за виховання європейських українців, майбутніх громадян ЄС, які, утверджуючи свою самобутність, залишаються відкритими для світу.

«Праця вчителя – це постійне вдосконалення його особистості, пошук нових ідей, методів, прийомів під час проведення уроків та позакласних заходів. Основне - любов і повага учнів. Саме за допомогою такого конкурсу, як «Учитель року» педагог активізує усі свої знання, пізнає нові висоти педагогіки й розуміє: як би складно не було, він обрав гідну професію - «сіяти розумне, добре, вічне».

Ми розуміємо, що зміни в школі відбудуться тоді, коли зміниться учитель. Вчитель – носій ідеї Нової української школи, девіз якої: «Не конкуренція, а співпраця в педагогічних спільнотах – основа успіху під час проведення реформ»

Так, за найкращою традицією Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018» 6 - 7 лютого у Кропивницькому відбувся фінальний етап другого (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018», який відображав контекст прийнятої Концепції Нової української школи, а також розглядав виховні акценти та етичну складову професійної компетентності педагога.

Свою педагогічну майстерність, професійні уміння і творчі здобутки на фінальному етапі обласного туру конкурсу представляв Олександр Володимирович Оранський, учитель фізики комунального закладу «Петрівське НВО «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів –гімназія», переможець районного конкурсу у номінації «Фізика».

Напруженими були конкурсні дні для Олександра Володимировича, але він виступив гідно і здобув перемогу.

Адміністрація навчального закладу та методичний кабінет не залишили осторонь конкурсанта, а надавали активну допомогу: від підготовки відеокасту до забезпечення лабораторним обладнанням .

У ході обласного конкурсу педагог щедро ділився з колегами своїми педагогічними здобутками, демонстрував нові педагогічні ідеї, креативність, творчий підхід, глибокі знання психологічних особливостей дітей та почуття гумору, шукав свою педагогічну стежку до душі й серця кожного учня.

Олександр Володимирович запропонував конкурсній комісії широкий спектр методів, форм, засобів, педагогічних прийомів, що дозволили розкрити його неповторність і педагогічний талант під час проведення уроку.

Журі обласного конкурсу відзначило конкурсанта за високий фаховий та професійний рівень, високу педагогічну ерудицію, ґрунтовні знання з предмету, досконалу методику його викладання та організації навчально-виховного процесу, уміння налагоджувати контакт із дітьми, спрямовувати їх діяльність на практичне засвоєння програмового матеріалу.

Даний конкурс відкрив для вчителя нові можливості та великі перспективи, став ще однією сходинкою до вершини професійної майстерності, відкрив багато нових граней його педагогічного досвіду, став школою самоствердження і самовираження. Він отримав величезний досвід та багато емоцій, вражень, розкрив свій потенціал та інноваційні професійні здібності.

Захищаючи навчальний проект, Олександр Володимирович проявив уміння компонувати дослідницько - пошукову діяльність учнів. Презентація навчального проекту підтвердила вміння педагога застосовувати інформаційно-комунікаційні технології та створювати мультимедійні проекти з урахуванням новітніх методик та форм роботи.

У марафоні педагогічних ідей і думок швидко пролетіли конкурсні дні для Олександра Володимировича. Всі тривоги уже позаду, підсумки конкурсу підбито. Але попереду ще багато роботи – участь у Всеукраїнському етапі конкурсу.

Тож, щиро вітаємо Олександра Володимировича з високими здобутками в конкурсі та перемогою!

Зичимо міцного здоров’я, щастя, невичерпної енергії, оптимізму, творчих здобутків, сили та наснаги у виконанні почесної місії вчителя – творінні добра, навчанні та вихованні учнівської молоді.

Нехай кожен день приносить Вам радість і задоволення від зробленого, а щирість і талант знаходять відгук у серцях вихованців.

Зоя Ошега, завідувач РМК відділу освіти

На знімку: переможця обласного етапу (другий справа) вітають Зоя Ошега (автор цих рядків), екс-депутат Верховної Ради України, голова журі (сам фізик за фахом) Микола Садовий, методист ОІППО імені Василя Сухомлинського Андрій Дробін та начальник відділу освіти РДА Наталія Гавриленко.