Шановні жителі та гості району!

Незабаром розпочинаються Новорічні та Різдвяні свята. Саме їх з нетерпінням очікують як діти, так і дорослі. Бенгальські вогники, серпантин, запах хвої, передчуття чогось нового. Довкола царює атмосфера радості та гарного настрою. Здавалося б, ніщо не може віщувати ніякої біди, проте навіть одна помилка чи секундний недогляд може не лише зіпсувати настрій, а й позбавити вас даху над головою, а також здоров’я та життя. Тож, аби горе не постукало до вашої оселі, не забувайте прості істини правил пожежної безпеки, і тоді ваш домашній затишок буде збережено.
Основним атрибутом новорічних свят є ялинка, до речі, при її встановленні необхідно суворо дотримуватися правил пожежної безпеки. Це зрозуміло, адже найменша необережність при влаштуванні електрогірлянди або застосування джерел відкритого вогню (свічок), розпалювання бенгальських вогнів у приміщеннях, де встановлена новорічна красуня, можуть призвести до пожежі. До цього слід додати, що часто-густо ялинки прикрашають ще й легкозаймистими іграшками, а це значно ускладнює пожежонебезпечну ситуацію.
Пам’ятайте, що використання піротех-ніки, особливо несертифікованої, може викликати страшні наслідки, які, скоріше за все, призведуть до каліцтва або навіть до смерті.

Якщо ви все ж таки вирішили придбати фейєрверки, ракети та петарди, то дотримуйтесь правил безпеки при їх використанні:
· не купуйте піротехнічні засоби на ринках чи в переходах, а лише в магазинах, які мають ліцензію на продаж піротехніки;
· перед застосуванням обов’язково прочитайте інструкцію та переконайтесь, що виріб не прострочений;
· не використовуйте піротехнічні засоби у закритих приміщеннях;
· при запалюванні  фейєрверків якнайшвидше відійдіть на безпечну відстань (300-400 м);
· огляньте піротехнічні засоби перед використанням. Якщо вони тріснуті чи мокрі, то ні в якому разі не застосовуйте їх;
· зверніть увагу на запальний шнур - він повинен бути не коротшим за 5 см та не пошкодженим;
· зберігайте піротехніку в упаковці та не кладіть у кишені;
· якщо ви використали кілька бенгальських вогнів у квартирі, то обов’язково провітріть приміщення;
· використання бенгальських вогнів та інших піротехнічних виробів  дітьми повинно проходити лише при нагляді дорослих.
 А моя вам порада: не використовуйте піротехнічні вироби взагалі, адже це може коштувати вам і вашим близьким життя.
Не забувайте про це ні на мить, і тоді вам не доведеться ні про що жалкувати. Спо-діваємося, що виконання вище перелічених, на перший погляд, нескладних порад, дозволить уникнути будь-яких надзвичайних ситуацій і зробить новорічні свята веселими і радісними, сповнених різноманітних приємностей, а головне - безпечними.

* * *

Шановні мешканці району, в разі виникнення будь-яких проблемних питань, які стосуються діяльності підрозділів Управління ДСНС України у Кіровоградській області або фактів правопорушень з боку співробітників підрозділів телефонуйте за номерами а саме:
- номер «телефону довіри» (з питань протидії корупції) ДСНС України (044) 289-12-41 та електронну адресу: terminova_upk@mns.gov.ua;
- номер телефона співробітників сектора з питань запобігання та виявлення корупції Управління (0522) 22-05-42 та електронну адресу: 777-vvb@mail.ru

Андрій Пащенко, начальник ДПРЧ-32 У ДСНС у Кіровоградській області.