учасники засідання громадської ради за роботоюВідбулося чергове засідання громадської ради при Петрівській районній державній адміністрації, яке вів її голова В.Паладько. Воно було досить представницьким, бо, крім більшості членів громадської ради, в ньому взяли участь голова райдержадміністрації С.Завалій, його заступник Т.Панета, голова районної ради С.Тилик, представники районної організації воїнів-афганців та учасників бойових дій на території інших держав, учасники АТО.

З інформацією «Про стан соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей в частині оздоровлення дітей» виступила начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації В.Сибіра. Вона повідомила, що станом на 7 липня 2015 року в районі проживають 200 сімей військово-службовців, призваних до Збройних сил України по мобілізації. Станом на 2 липня 42 особи демобілізовано. Один учасник АТО загинув, шість отримали поранення.

До управління соціального захисту населення звернулися 60 військовослужбовців, які безпосередньо брали участь в антитерористичній операції з необхідним пакетом документів для користування пільгами, передбаченими районною програмою, з них 22 особам виплачено компенсацію на загальну суму 5337,2 грн, 23 особи, яким встановлено статус учасника бойових дій, поставлено на облік в базу даних ЄДАРП. Вони мають право користуватися пільгами відповідно до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», 15 осіб вже отримали щорічну разову грошову допомогу на загальну суму 13125 грн. 

Шість демобілізованих учасників антитерористичної операції звернулися з заявами на отримання путівок у заклади відпочинку, ведеться робота щодо укладення договорів з відповідними закладами. Вже укладено договір на надання послуг з ДП «Санаторій «Сонячне Закарпаття».

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 19 травня 2015 року «Про проведення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2015 року» затверджено порядок підбору та направлення дітей до закладів оздоровлення. На безкоштовне оздоровлення мають право діти відповідних категорій, в тому числі діти громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та зони проведення антитерористичної операції, діти військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції, діти учасників бойових дій, які отримали статус за безпосередню участь в антитерористичній операції в зоні АТО, діти загиблих, поранених учасників антитерористичної операції.

Станом на 6 липня поточного року в районі зареєстровано 51 дитину учасників АТО, троє дітей оздоровлено в дитячих таборах відпочинку.

Наступне питання, з яким виступила начальник відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та з питань цивільного захисту райдержадміністрації С.Заєць, стосувалося стану роботи в районі щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Вона доповіла про те, що проведено ряд заходів – семінарів для сільських, селищних голів, сходок громадян за місцем проживання. Люди висловлюють різні думки з цього приводу. Були пропозиції щодо утворення в районі трьох, восьми, навіть однієї об’єднаної територіальної громади. В даний час переважає думка, що має бути чотири громади: Ганнівська (до неї повинна приєднатися територія Іскрівської сільської ради), Новостародубська (об’єднується з Балахівською, Чечеліївською і Малинівською сільрадами), Зеленська (з йосипівською та Петрівською сільрадами) і Петрівська, до якої мають приєднатися решта територіальних громад.

З цього приводу висловився С.Завалій, який вважає, що найдоцільнішим і економічно обґрунтованим є варіант з трьома громадами, коли Зеленська громада не виділяється в окрему, а входить до складу Петрівської. Бо на Петрівську громаду припадає надто велике навантаження, якщо до неї не приєднаються Зеленська, Петрівська і Йосипівська сільські ради. Більшість учасників засідання, як і голова районної ради С.Тилик підтримали цю думку, вважаючи, що до проблеми добровільного об’єднання слід підходити без вузького егоїзму. Зрозуміло, що певні території мають значно потужнішу фінансову базу, ніж інші, але це не означає, що бідніші треба покинути напризволяще.

Як не дивно, але опонентом до цього підходу виступив В.Паладько. Він взяв на озброєння популістські гасла, які підкидає суспільству нинішня опозиція (вчорашні підспівувачі Януковичу – регіонали), що, мовляв, все пропаде, влада всіх обдурить, бо зроблять так, як вирішать «нагорі», громади залишаться сам на сам зі своїми проблемами – без шкіл, доріг тощо.

Після досить бурхливої дискусії В.Паладько оголосив, що необхідно розглянути питання виділення земель воїнам-афганцям і учасникам АТО, хоча такого питання у порядку денному засідання, затвердженому напередодні, не було. У відповідь на здивування С.Завалія, який погоджував порядок денний, голова громадської ради заявив, що питання дуже важливе, тож буде розглядатися.

В.Паладько розпочав свій виступ з екскурсу в історію: скільки було сіл в районі і чому вони зникли, скільки голів налічувало стадо ВРХ в одному лише колгоспі ім. Леніна, де він працював головним бухгалтером… Згадав і про 150 га ріллі на території Луганської сільської ради, передані одному з фермерів, звинувативши в цьому керівництво району. Після досить довгого вступу надав слово в.о. начальника відділу Держземагентства в районі І.Громовій, яка доповіла про роботу щодо виділення земельних ділянок учасникам АТО. Кілька колишніх воїнів, які були присутні на засіданні, скаржилися на те, що їм виділяють землю, не придатну для рільництва. На території Богданівської сільської ради, наприклад, пропонують піщані ділянки, на яких нічого не росте. Неуважно ставляться до учасників АТО і в Петрівській селищній раді, де ділянки, цілком придатні для вирощування сільськогосподарських культур, до того ж розташовані далеко від населеного пункту, чомусь призначені для випасання худоби, натомість поблизу Петрового, де, здавалося б, якраз гарне місце для пасовища, ділянка розорана.

І.Громова зауважила, що роблять все, що у їхніх силах, аби учасники АТО отримали землю і не їхня вина, що пісок значиться, як нормальна рілля.

У відповідь на вимогу В.Паладька на наступне засідання підготувати карту земель, на якій зазначити вільні ділянки, зауважила, що це не входить до компетенції і повноважень земельної служби, а всі бажаючі можуть ознайомитися з публічною кадастровою картою на сайті Держземагентства. Вона сказала, що працюють з усіма учасниками АТО, які до них звертаються і у відповідь на репліку С.Завалія, що з цією категорією громадян слід працювати ще уважніше, запевнила, що так і буде. Та В.Паладько стояв на своєму, твердячи, що земельними працюють погано і навіть погрожував І.Громовій зверненням до суду.

Світлу ноту в це досить непросте, бурхливе і занадто емоційне засідання вніс протоієрей Дмитро Городецький, який нагадав присутнім про те, що Господь закликає всіх нас до любові і терпіння, поздоровив учасників зібрання зі святом - Днем пам’яті Рівноапостольного князя Володимира і 1027-ю річницею хрещення Русі.

- Вийдіть за ці двері з любов’ю, з думкою, що Бог допоможе вирішити всі наші справи. Я молю Господа, щоб держава не забула про своїх захисників, належним чином виконала свій обов’язок перед ними. Всім бажаю спокою, миру, терпіння і Божої благодаті на всі ваші справи – сказав отець Дмитрій.

Анатолій РЯБОКОНЬ.

На знімку: учасники засідання громадської ради за роботою.