Життя дитини в руках батьків

За статистикою, в нашій країні в мирний час внаслідок нещасних випадків щодня гине 3 дитини! Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.

З початку літнього оздоровчого сезону, на території Кіровоградської області зареєстровано 4 нещасних випадки на воді за участю дітей зі смертельними наслідками. По Україні зареєстровано 22 випадки падіння малолітніх дітей з балкону чи вікна квартири за місцем мешкання, 6 з яких із смертельним наслідком. У зв’язку з цим працівники міліції звертаються до батьків:

Шановні батьки!

- Не залишайте дітей без нагляду!

- Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.

- Виховуйте у дітей навички  безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками.

- Забороніть користування та гру з вибухонебезпечними приладами (петардами, феєрверками тощо). Забороніть пустощі біля водойм.

- Пам’ятайте про небезпечність знаходження дитини біля водойм без нагляду дорослих.

- Звертаємо вашу увагу на необхідність організації відпочинку вашого сина чи доньки.

- Цікавтеся тим, як дитина проводить вільний час за межами дому, з ким товаришує. 

- З метою безпеки обмежте перебування вашої дитини за межами дому у вечірній час.

Довіряйте, але контролюйте свою дитину! Ви повинні знати про кожен її крок!

Пам’ятайте, що іноді ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди, потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Працівники міліції попереджають про персональну відповідальність батьків за виховання дитини згідно Закон України «Про охорону дитинства».

Стаття 12. Права, обов’язки та відповідальність батьків за виховання та розвиток дитини.

Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку особистості дитини.

На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Виховання дитини має спрямовуватися на розвиток її особистості, поваги до прав, свобод людини і громадянина, мови, національних історичних і культурних цінностей українського та інших народів, підготовку дитини до свідомого життя у суспільстві в дусі взаєморозуміння, миру, милосердя, забезпечення рівноправності всіх членів сус-пільства, злагоди та дружби між народами, етнічними, національними, релігійними групами.

Держава надає батькам або особам, які їх замінюють, допомогу у виконанні ними своїх обов’язків щодо виховання дітей, захищає права сім’ї, сприяє розвитку мережі дитячих закладів.

Позбавлення батьківських прав або відібрання дитини у батьків без позбавлення їх цих прав не звільняє батьків від обов’язку утримувати дітей.

Порядок і розміри відшкодування витрат на перебування дитини в будинку дитини, дитячому будинку, дитячому будинку-інтернаті, школі-інтернаті, дитячому будинку сімейного типу, прийомній сім’ї, іншому закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, встановлюються законодавством України.

Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров’я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов’язків відповідно до закону.

У разі відмови від надання дитині необхідної медичної допомоги, якщо це загрожує її здоров’ю, батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність згідно з законом. Медичні працівники у разі критичного стану здоров’я дитини, який потребує термінового медичного втручання, зобов’язані попередити батьків або осіб, які їх замінюють, про відповідальність за залишення дитини в небезпеці.

Пам’ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих і ми несемо відповідальність за їхнє життя!

Катерина Образок,

оперуповноважений КМСД.