Про це повідомив директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Коренюк, інформуючи про проведені весняно-польові роботи.

Зрозуміло, що посівна кампанія уже давно завершена, наразі аграрії розпочали заготівлю кормових культур, тобто сіна.

А всього в області, за словами Сергія Коренюка, засіяно 1 млн. 218 тис. га сільськогосподарських угідь. Чималу кількість площ, як зауважив далі директор профільного департаменту, зокрема 41 тис. га, довелось пересівати (для порівняння у минулому році пересівали лише 4800 га). Тому щодо цьогорічних прогнозів урожайності аграрії досить обережні. Передумови сподіватися на 3 млн. тонн збіжжя наразі зберігаються.

Що стосується зернових, то, як зазначив Сергій Коренюк, цією групою культур засіяно 797 тис. га і це на 2,6 тис. га більше від 2014 року.

А от соняшника посіяно практично стільки ж, як і в минулому році – 520 тис. га. Прогноз врожайності цієї культури також відповідає показникам минулого року, а це близько 1 млн. 200 тис. тонн.

13500 га засіяно цукровими буряками, 152 тис. га засіяно соєю і 313 тис. га – кукурудзою – повідомив також Сергій Коренюк.