Споконвіку пісня і танець, музика і слово, витвори майстрів народної творчості були виразниками національної ідеї, оберегами історичної пам’яті. І провідниками до цих духовних скарбів виступають заклади культури району. Завдяки щоденній праці клубників, викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, бібліотекарів, фахівців музейної справи невтомно оберігаються джерела духовності, правди і краси.
Клубні працівники району крокують по життю в ритмі часу та вже багато років поспіль не залишаються осторонь жодної події, яка відбувається у районі. На протязі цього року працівники клубних закладів району разом з учасниками аматорських колективів провели цілий калейдоскоп свят та яскравих концертів.
Аматорські колективи району взяли участь у цілому ряді обласних та Всеукраїнських конкурсів, зокрема таких як обласний огляд-конкурс «Театральна весна Кіровоградщини», в якому за постановку п’єси М. Старицького «По модньому» учасники аматорського театрального колективу РБК отримали почесне ІІІ місце; у Всеукраїнському фестивалі – конкурсі вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів», де Петрівщину представляв хоровий колектив «Родина», котрий презентував 2 різнохарактерні хорові твори і виборов ІІ місце; в обласному Всеукраїнському святі театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» , районному фестивалі талантів «Петрівщина має таланти», районному святі майстрів декоративно-ужиткового мистецтва «Місто майстрів», районному святі «І оживуть Шевченкові слова» до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка.
Відчувати красу художнього слова, дбайливо ставитися до скарбів вітчизняної та світової літератури навчають своїх відвідувачів Петрівська центральна районна та районна дитяча бібліотеки.
Бібліотеки постійно перебувають у пошуку нових форм обслуговування користувачів, що базуються на інформаційних технологіях, розвивають творчість, розширюють світогляд, виховують юних громадян патріотами Вітчизни.
Завдяки перемозі в програмі «Бібліоміст», районна дитяча бібліотека відкрила сучасний Інтернет-центр, який забезпечує безкоштовний доступ до Всесвітньої мережі та допомагає юним користувачам опановувати Інтернет. Впроваджуються нові форми роботи з читачами: проведення віртуальних подорожей, тренінгів, скайп-спілкування.
Влітку на дитячих майданчиках мікрорайонів «Сонячний» та «Артемівський» під гаслом «Якщо ви не читаєте, - ми йдемо до вас» працював літній читальний зал.
Центральна районна бібліотека веде активну групову роботу з користувачами: у бібліотеці проводять свої засідання молодіжний клуб «Гармонія» та Університет третього віку.
Протягом року центральна районна бібліотека працювала в рамках проекту «Турбота про жінку – впевненість у майбутньому», і проводила різноманітні інформаційні заходи для молоді. Серед користувачів проведено кілька соціологічних опитувань: «Подружнє життя: сімейні цінності в уявленні молоді», «Краща краєзнавча книга останнього десятиріччя: рейтинг популярності» та «Знаю його знаю!» до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка.
Схвальні відгуки читачів ми отримали за проведення літературно-музичної композиції «Об’єднаймо Україну Тарасовим словом», та «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», годину цікавої інформації «Цілюща сила живої води», психологічний тренінг «Впевненість у собі», конкурс ерудитів «Мови чисте джерело» та ін.
Таким чином, заклади культури, попри всі негаразди, продовжують свою велику місію: нести мистецтво в маси. І ми віримо, що професіоналізм та душевність наших працівників будуть високо оцінені нашими читачами, глядачами, слухачами.
Долучати дітей до різних видів творчості продовжує Петрівська дитяча музична школа. Основні напрямки, за якими навчаються діти, - музичне мистецтво, хореографія, образотворче та ужитково-декоративне мистецтво. Викладацький колектив закладу турботливо ставиться до кожної дитини з метою індивідуального виявлення творчих здібностей та задатків. В музичній школі активно працюють колективи: хор «Барвінок», вокальні ансамблі «Лілея» та «До Мі Солька», хореографічні колективи «Карамельки» та «Самоцвіти», ансамблі баяністів та піаністів. Творчі колективи та окремі учні музичної школи постійно беруть участь в конкурсах різних рівнів та отримують переможні місця, є активними учасниками урочистих та святкових заходів, що проводяться в селищах та селах району.
У кожному регіоні України існує багата історична спадщина, яку неодмінно треба зберегти, і центром її збереження є музеї. Попри всі труднощі, які виникають у роботі, діяльність Петрівського районного музею історії спрямована на розвиток краєзнавства, збереження національної спадщини, вивчення і охорону історико-культурних пам’яток Петрівщини. На даний час в музеї проводяться роботи по відновленню експозицій за розділами.
У 2014 році Петрівський районний музей історії проводив акцію «Музей громаді та суспільству». В ході проведення акції музею були подаровані рідкісні експонати.
Тож шановні працівники культури та аматори народного мистецтва! Вітаю всіх, хто присвятив себе благородній справі – зберігати, розвивати і відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу з нашим важливим професійним святом.
Ваша професія – особлива! Ви – працівники клубних установ, бібліотекарі, викладачі спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, фахівці музейної справи – даруєте людям радість, наповнюєте їхні душі світлими почуттями, навчаєте розуміти прекрасне, любити рідний край, пісню і танець свого народу та мати від цього задоволення.
Високо ціную ваш вагомий внесок не лише в розвиток культури, а й Петрівщини загалом. Без вашої підтримки і розуміння, ініціативності і творчої думки неможливі зміни на краще. Своєю наполегливою творчою працею, високим професіоналізмом ви звеличуєте рідний край, примножуєте його успіхи і досягнення.
Щедрих творчих досягнень вам, натхнення та людської вдячності за нелегку, але таку потрібну людям працю. Хай щастить вам у творчості і особистому житті. Нехай здійсняться всі ваші плани, надії та сподівання, а кожен день вашого життя буде світлим і сонячним!
Наталія ПОДКОПАЄВА, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації