Лариса ОкуловаОстанню щопонеділкову оперативну нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України голова районної державної адміністрації Тамара Сакара розпочала з приємної інформації: нарешті цього тижня, попри непрості соціально-політичні процеси, що відбуваються нині в державі, було прийнято районний бюджет. І хоча він буде, як ніколи, складним, та все ж добре, що з’явився таки конкретний фінансово-економічний план, яким визначатиметься подальше життя і розвиток нашого району. У зв’язку з цим Тамара Вікторівна висловила вдячність голові районної ради Світлані Тилик та очолюваному нею депутатському корпусу за плідну й конструктивну роботу.

Головною ж темою розгляду оперативної наради вже вкотре став стан медичного обслуговування громадян, цього разу - у розрізі конкретної проблеми: ситуації з онкозахворюваннями в районі та заходами по їх своєчасному виявленню та профілактиці. Враховуючи багатоаспектність означеної теми, доповідачами стали одразу троє фахівців: головний лікар центральної районної лікарні Віктор Плечун, котрий дав загальну характеристику того, як лікарям в усьому світі, і в Україні зокрема, вдається протистояти цій, певне, найстрашнішій хворобі сучасності; лікар-онколог Лариса Окулова (на знімку) детально ознайомила з ситуацією по онкозахворюваннях та їх профілактиці на території району, і, нарешті, головний лікар нещодавно створеного центру первинної медико-санітарної допомоги Геннадій Кім поділився власним баченням перспектив профілактики та виявлення онкозахворювань на ранній стадії, тоді, коли недузі ще можна ефективно протистояти.

Власне, з огляду на те, що Лариса Окулова вже на протязі багатьох років очолює онкологічну службу району, саме до її частини звіту було прикуто найбільше уваги, та й на запитання, в тому числі й не дуже приємні, довелося відповідати саме їй. Зумовлені ж ці гострі запитання, які поставила голова адміністрації Т.Сакара, тією невтішною статистикою, що її має район саме в плані кількості випадків онкозахворювань, і зокрема тих, що позначилися летальними наслідками. На думку Тамари Вікторівни, пояснення цій невтішній статистиці слід шукати не лише в екологічних чи соціальних проблемах, хоча їх, звичайно, також не варто скидати з рахунку, а, передусім, в недостатній ще роботі по організації та проведенню профілактичних оглядів. Адже, знову ж таки за статистикою, відсоток пацієнтів, оглянутих на профілактичних оглядах, у районі є значно нижчим від середньообласного рівня.

Власне, про яку ефективну профілактику можна вести мову, говорить голова району, якщо у нас протягом цілого року не працювали ні рентген-кабінет, ні пересувний флюорограф, тоді, як, за тією ж статистикою, найбільший відсоток випадків серед усіх онкозахворювань з летальним наслідком в районі було зафіксовано саме серед легеневих онкохворих, тобто хворих з патологіями, які без згаданого обладнання діагностувати неможливо.

Словом, питань для того, щоб удосконалювати роботу медичної служби, вистачає – як для самих медиків, так і для представників районної влади. Особливо в контексті завдань, що їх ставить Глава держави перед владою на місцях щодо популяризації серед населення профілактичних медоглядів. 

Серед багатьох інших поточних питань, які зазвичай розглядаються в ході оперативної наради, голова району відзначила організовану і ефективну роботу різних служб, безпосередньо  причетних до забезпечення життєдіяльності району під час ускладнених погодних умов, що мали місце упродовж попереднього тижня. Зокрема Тамара Вікторівна подякувала за самовідданість та мобільну роботу керівнику райавтодору Вадиму Субботньому та очолюваній ним службі, керівнику Петрівського кар’єру О.Тилику, сільгосптоваровиробникам, які також з допомогою власної техніки долучилися до розчищення доріг від снігових заметів, працівникам підрозділу МНС у районі.

Володимир КІФЕНКО.