У Петрівському районі на протязі останнього часу зросла кількість пожеж сухої трави на відкритих територіях. Найпоширеніша причина займань – необережність з вогнем.
У зв’язку з цим Петрівський РС Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій У Кіровоградській області звертається до громадян з проханням пам’ятати про пожежну безпеку: не залишати непогашених багать, не підпалювати сміття у непризначених для цього місцях. Небезпечними можуть бути й випалювання торішньої рослинності, особливо сухої трави й сміття на сільськогосподарських і присадибних ділянках та узбіччях шляхів, що межують з лісом або лісосмугою, адже у суху вітряну погоду вогонь дуже швидко може перекинутись на лісові насадження. Особливо звертаємо вашу увагу на правила поведінки у лісових масивах, де часто через людську необачність виникають загоряння сухої підстилки.
Пам’ятайте, що погода наразі сприяє швидкому розповсюдженню пожеж, тож бережіть навколишнє середовище!
Якщо ж все-таки сталася пожежа на відкритій території, не будьте байдужими: зупиніться і загасіть вогонь підручними засобами. І обов’язково, не гаючи часу, телефонуйте до служби порятунку за номером “101”.

Що треба робити, якщо знайдено незнайомий підозрілий предмет

Під час осінньо-польових робіт збільшується небезпека знаходження боєприпасів. Тож потрібно знати, що робити в таких випадках:
- при виявленні невідомого предмета – не чіпайте його ;
- не кидайте в такий предмет каміння, не бийте їх різними речами ;
- помітьте місце знаходження такого предмета будь-яким чином: палицею, клаптиком паперу тощо ;
- про виявлення невідомого предмета повідомте в місцеві органи самоврядування, міліцію або службу порятунку «101».
Дотримання цих нехитрих правил дозволить вам уникнути надзвичайних ситуацій.

Володимир Малюта, начальник Петрівського РС У ДСНС у Кіровоградській області