1 липня 2016 року Олександрійський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги відзначив першу річницю роботи центру.  Рік видався досить напруженим, адже все нове потребує відповідних вмінь, знань, навичок.  Але працівники центру успішно справились з поставленими завданнями, центр на протязі року входив до десятки кращих серед 100 центрів України. Під юрисдикцію Олександрійського МЦ підпадають Олександрійський, Петрівський, Олександрівський, Знам’янський, Світловодський, Онуфріївський райони, міста Олександрія, Знам’янка та Світловодськ, що становить третину населення Кіровоградської області. За рік було проведено значну роботу : зареєстровано 1790 звернень клієнтів; надано 1318 консультацій і роз’яснень з правових питань різного характеру; видано 360  доручень адвокатам для захисту інтересів осіб, які звернулись до центру, в судовому порядку. Найбільше громадян зверталися до центру по вирішенню сімейних, земельних, договірних і спадкових питань.
З ініціативи і за участю центру проведено десятки робочих зуст-річей, круглих столів, семінарів та інших заходів, направлених на співпрацю з органами державної влади і органами місцевого самоврядування, громадськими та волонтерськими організаціями з метою забезпечення надання громадянам правової допомоги, можливості захисту їх прав і свобод, організовано роботу виїзних консультаційних пунктів, підготовлено методичні рекомендації для різних категорій громадян з найбільш актуальних проблем.

Місцеві центри забезпечують доступ до без-оплатної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах для низки со-ціально незахищених категорій громадян. Зокрема, малозабезпеченим, учасникам бойових дій (у тому числі, учасникам АТО із відповідним статусом, та членам сімей загиблих), дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, біженцям, інвалідам, які отримують пенсію в розмірі менше двох прожиткових мінімумів та ін., у відповідності до ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Ці категорії осіб можуть, у разі потреби, скористатися послугами адвокатів для представництва своїх інтересів у цивільних та адміністративних судових спорах.
Розвиток системи надання безоплатної правової допомоги набирає обертів. В усіх районних центрах області передбачено відкриття бюро правової допомоги, як відокремлених підрозділів місцевих центрів з надання безоплатної правової допомоги, які повинні вже запрацювати з вересня місяця цього року, куди громадяни можуть звернутися за захистом своїх порушених прав за місцем проживання, скористатися електронними сервісами Міністерства юстиції України та отримати фахову безоплатну первинну правову допомогу. В центрі утворено відділ представництва в судах, спеціалісти якого будуть як адвокати представляти інтереси клієнтів. В даний час також Міністерством юстиції запроваджено пілотний проект, відповідно до якого місцеві центри здійснюватимуть функцію прийняття та видачі документів щодо державної реєстрації громадських формувань.
Якщо вам потрібна консультація з правових питань, чи порушено ваше право просимо звертатися за правовою допомогою до нашого центру за адресою: м.Олександрія, вул. Першотравнева,18, контактні телефони (05235) 7-17-40, 7-04-04.