Рятівники ДСНС нагадують основні правила та вимоги:
- Повітронагрівальні й опалювальні прилади повинні розміщуватися так, щоб до них був вільний доступ для огляду й очищення.
- Печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій, що відповідають вимогам будівельних норм.
- Підлога з горючих матеріалів повинна захищатися під топковими дверцятами (топковим отвором) металевим листом розміром 0,7 * 0,5 м, що розташовується своїм довгим боком уздовж печі.
Температура зовнішньої поверхні електронагрівальних приладів у найбільш нагрітому місці в нормальному режимі роботи не повинна перевищувати 850С.
Для опалення невеликих приміщень, у тому числі підприємств торгівлі (кіоски, ларьки), пересувних побутових приміщень для будівельників можуть застосовуватись масляні радіатори та нагрівальні електропанелі типу РБЕ - 1, ЕК - 2, із закритими нагрівальними елементами.
Також Петрівський РС У ДСНС України у Кіровоградській області повідомляє, що з початку опалювального сезону співробітниками підрозділу систематично проводяться рейдові перевірки житлового сектору щодо дотримання громадянами правил пожежної безпеки під час користування пічним опаленням та електронагрівальними приладами. В ході рейдів розповсюджуються наочні матеріали та проводиться інструктаж з населенням щодо безпечної поведінки в побуті.
У випадку виникнення пожежі телефонуйте за номером 101.
Андрій Бочаров, провідний інспектор Петрівського РС Управління ДСНС України в області