Жителі України в середу, 14 жовтня 2015 р., отримають додатковий вихідний день у зв’язку з святкуванням Дня захисника України. Відповідна норма міститься в законі «Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України (щодо встановлення святкового дня - День захисника України».

День захисника України є новим святом для нашої країни, який відзначається тільки з 2014 р.

Вперше з ініціативою скасувати святкування «радянського» Дня захисника Вітчизни 23 лютого Президент України Петро Порошенко виступив під час своєї промови на День Незалежності України в 2014 р.

«Словосполучення «захисник Вітчизни» перестало бути абстрактним ритуальним висловлюванням. Воно наповнилося конкретним змістом, багатим на подвиги українського воїнства, безліччю битв і дат. Я наполягаю: Україна ніколи більше не буде відзначати свято з військово-історичним календарем сусідньої держави. Ми будемо вшановувати захисників своєї Вітчизни, а не чужої», - заявив тоді Порошенко.

Вже 14 жовтня 2014 р. Президент символічно заснував нове для нашої держави свято - День захисника України, тим самим скасувавши свято 23 лютого.
«З метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і на підтримку ініціативи громадськості постановляю: установити в Україні свято - День захисника України, яке відзначати щорічно 14 жовтня», - йдеться в указі глави держави № 806/2014.

5 березня 2015 р. Верховна Рада зробила День захисника України 14 жовтня вихідним днем.

«Установлення у день свята Покрови Пречистої Богородиці Дня захисника України як державного свята матиме духовно-патріотичне і об’єднавче значення для громадян України, а також сприятиме упорядкуванню календаря державних свят в Україні відповідно до сучасних політичних реалій та потреб суспільства», - йшлося в пояснювальній записці до прийнятого законопроекту.

Зазначимо, що 14 жовтня в Україні також відзначається велике релігійне свято Покрови Пресвятої Богородиці. Завдяки шанобливому ставленню українського козацтва за цим святом закріпилася ще й друга назва - Козацька Покрова, а у свідомості народу воно стало асоціюватися з такими поняттями, як військова честь, доблесть, мужність і лицарство. Пізніше, вже в 20 столітті, козацькі традиції передалися борцям за незалежність України - Армії Української Народної Республіки та Української повстанської армії, а в роки Другої світової війни багато українців - солдатів Радянської Армії перед боєм з нацистами зверталися до Господа і Діви Марії з молитвою про спасіння і перемоги.

У 1999 р. тодішній Президент України Леонід Кучма заснував 14 жовтня як День українського козацтва.