Правила поводження на воді

З початком купального сезон люди масово вирушають на відпочинок до водойм. Досить часто громадяни нехтують елементарними правилами безпеки, що стає причиною трагічних наслідків.

Лише впродовж 2014 року в Україні на водних об’єктах загинуло 362 людини, 178 осіб  врятовано. Водойми Петрівського району за минулий рік забрали 4 людських життя. Цього року кількість загиблих на водоймах країни вже сягає 249 людей.

Крім того, за статистикою, у 2014 році в Україні загинула 121 дитина. Найбільше дітей загинуло в Одеській, Вінницькій, Житомирській та Львівській областях. З початку 2015 року на воді вже загинуло 18 дітей та 22 врятовано. Протягом травня 2015 року на воді вже загинуло 70 людей, з яких 5 дітей.

Саме тому Петрівський РС УДСНС України у Кіровоградській області закликає вас під час відпочинку біля водойм дотримуватися елементарних правил безпеки, а також проводити профілактично-роз’яснювальну роботу зі своїми дітьми.

Варто пам’ятати:

- купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання;

- температура води повинна бути не нижче +17 °С, в більш холодній - перебувати небезпечно. Плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;

- не входьте, не пірнайте у воду після тривалого перебування на сонці;

- не входьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;

- якщо немає поблизу обладнаного пляжу, вибирайте безпечне для купання місце з поступовим схилом та твердим і чистим дном. У воду заходьте обережно;

- ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;

- не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;

- якщо вас захопило течією, не намагайтеся з цим боротися. Треба плисти униз за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега;

- не панікуйте, навіть якщо ви потрапили у вир. Необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воду і, зробивши сильний ривок вбік, спливти;

- обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах та надувних іграшках. Вітром або плином їх може віднести дуже далеко від берега;

- купання дітей ні в якому разі не повинно проходити без нагляду дорослих, які добре вміють плавати;

- за будь-яких умов не лишайте біля води дітей;

- не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас.

Палити стерню та пожнивні залишки суворо заборонено!

Петрівський районний сектор У ДСНС України у Кіровоградській області звертається до керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, фізичних осіб підприємців  та одноосібників з проханням заборонити спалювання стерні та пожнивних залишків, адже це може призвести до виникнення пожеж в лісових масивах та лісопосадках, а також повідомляє, що передбачена чинним законодавством відпо-відальність за спалювання сухої рослинності у природних екосистемах, а саме ст. 175 КУпАП «Порушення правил пожежної безпеки», ст. 188-8 КУпАП «Невиконання приписів органів державного пожежного нагляду», стаття 77-1 КУпАП «Самовільне випалювання рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ст.  245 Кримінального кодексу України «Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу».

1. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи  іншим загально небезпечним способом - караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії,  якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Що треба робити, аби не сталося пожежі в лісі (поради відпочиваючим)

Перебуваючи в лісі, слід пам’ятати деякі правила для того, щоб уникнути виникнення пожежі:

- виберіть місце для вогнища та обладнайте його, звільнивши від сухої трави 

- ніколи не залишайте вогнище без догляду;

- не кидайте, де попало, недопалки та сірники;

- уникайте диких тварин;

- будьте обережні зі зміями, не чіпайте їх;

- відпочивши, загасіть вогнище землею або водою.

Дотримання цих нехитрих правил дозволить вам  уникнути надзвичайних ситуацій.

Андрій Бочаров, провідний інспектор Петрівського РС У ДСНС у Кіровоградській області