Не дивлячись на те, що на Донбасі оголошено перемир’я, тіла багатьох українських солдат залишаються непохованими протягом місяців - на полях та лісополосах, у згорілій бронетехніці та воронках від вибухів, в окопах та на вулицях населенних пунктів. Поступово ідентифікація таких тіл стає неможливою, а їх чекають вдома рідні та близькі...

Всеукраїнська громадська організація «Союз «Народна Пам’ять» на даний момент здійснює унікальну гуманітарну місію в зоні АТО - ми шукаємо, ексгумуємо та передаємо родичам тіла загиблих солдат Української Армії, правоохоронних органів та добровольчих формувань.

Роботи проводяться на території Донецької області. Вже знайдено та повернуто додому тіла понад 150 українських солдат та офіцерів.

Але роботи набагато більше - десятки, якщо не сотні, місць кровопролитних боїв залишаються недослідженими, долі значної кількості солдат залишаються невідомими.

Тому, на даний момент, ВГО «Союз «Народна пам’ять» в партнерстві та під керівництвом Міністерства оборони України, реалізує масштабну гуманітарну програму з евакуації тіл загиблих із зони боїв та території, непідконтрольної українським правоохоронним органам.

Для систематизації роботи та забезпечення постійного зв’язку з громадянами, нашою громадською організацією вже створені та працюють: Всеукраїнський сайт пошуку зниклих безвісти - NAIDY.ORG.UA, а також гаряча лінія 0-800-210-135.

Учасники гуманітарної місії - пошуковці ВГО «Союз «Народна Пам’ять» - виконують тяжку моральну та фізичну роботу в складних умовах, часто під обстрілами та в зоні бойових дій.

Разом з тим, для забезпечення роботи експедиції вже найближчим часом необхідно придбати та сплатити:
- 5-6 транспортно-вантажних автомобілів для перевезення учасників місії та 1-2 рефрижератори для транспортування тіл загиблих солдат;
- спеціальне обладнання для пошуку та вилучення тіл загиблих;
- страховки всім членам місії на випадок поранення чи загибелі;
- сучасні засоби зв’язку;
- засоби особистого захисту, спеціальні костюми, окуляри, рукавиці, взуття, респіратори;
- функціонування сучасного кол-центру, спеціального сайту та гарячої лінії.

Щодня в наших пошукових роботах беруть участь десятки людей, долаються тисячі кілометрів військово-польовими шляхами, витрачається велика кількість палива, використовуються тисячі одиниць амуніції та засобів захисту.

Тому, для продовження гуманітарної місії з пошуку загиблих українських солдат необхідна термінова фінансова та матеріально-технічна допомога.

Підкреслюємо, що такі гуманітарні експедиції організовуються спільно з Міністерством оборони України, за сприяння Міжнародного Комітету Червоного Хреста та інших залучених сторін. При цьому зберігається винятковий гуманітарний характер місії. Ми поза конфліктом.

В результаті роботи групи пошуковців, стала відома доля десятків солдат, їх родичі достойно зможуть з ними проститися. Матері та жінки військовослужбовців зі сльозами на очах та подякою зустрічають наші конвої, не дивлячись на ту гірку новину, яку ми привозимо. Суспільство широко та гаряче підтримує діяльність такої місії, вона знаходить щире розуміння у людей по обидві лінії фронту.

Війна не закінчена до тих пір, доки не похований останній загиблий солдат.

ВГО «Союз «Народна Пам’ять»
01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, 15, оф. 306
Тел.:+38-044-362-77-61, +38-094-927-47-61.
E-mail: оffice@imm.org.ua
Сайт: unm.org.ua, naidy.org.ua
Група в Facebook: https://facebook.com/narodnaya.pamyat

Фінансову допомогу ПРОСИМО ВАС НАДАВАТИ на рахунок: ПАТ КБ «Приватбанк», р/р 26003056209093, МФО 380269, ЕДРПОУ 37820137, ВГО «Союз «Народна Пам’ять», призначення платежу - Фонд пошуку загиблих на сході України.

Я.О. Жилкін, голова Правління ВГО «Союз «Народна Пам’ять»