Таблетки-антибіотики допомагають вилікувати застуду, але, на жаль, мають і ряд протипоказань - зокрема, знижують імунітет. Ми спробували знайти заміну антибіотикам з аптеки серед натуральних продуктів. І дещо таки знайшли: ці 6 продуктів прискорять процес одужання.

1. Часник

Часник має антибактеріальні, антиоксидантні, противірусні та протигрибкові властивості. Вживання часнику допомагає запобігти навіть раку, хворобам серця, високому кров’яному тиску і атеросклерозу. Часник - добре відомий засіб, що очищає й розріджує кров, а також ефективний при лікуванні виразки шлунка, гіпертонії і акне.

2. Мед

Мед має антисептичні та антибактеріальні властивості, що робить цей продукт прекрасним засобом для лікування шлункових виразок, ран і опіків. Також мед ефективний у лікуванні болю в горлі, кашлю, застуди та алергії.

3. Малина

З ягід малини виходить дуже смачне варення, але, крім цього, малину всі знають, як прекрасний засіб при застуді. Цю ягоду вживають, щоб прискорити процес одужання. Малина має потогінну дію, запобігає авітамінозу і лікує інфекції верхніх дихальних шляхів.

4. Ехінацея

Ехінацею, як природний антибіотик, відкрили стародавні індійці. Ехінацея стимулює імунну систему організму і сприяє утворенню білих кров’яних тілець і інтерферону, які синтезуються в організмі при взаємодії з вірусом. У перелік хвороб, від яких може позбавити ехінацея, входять простудні захворювання, ангіна, виразки у роті та багато інших недуг.

5. Корінь женьшеня

Корінь женьшеня володіє рядом цілющих властивостей і здатністю допомагати при таких захворюваннях, як цукровий діабет другого типу, еректильна дисфункція у чоловіків, а також при втомі та нестачі енергії. Також женьшень використовують для лікування захворювань дихальних шляхів, раку і грипу.

6. Орегано

Орегано - популярна пряність, яка має антисептичні властивості. Орегано використовують для лікування проблем зі шлунком, захворювань дихальної системи і полегшення больових відчуттів при ангіні. Також орегано має антиоксидантні і антимікробні властивості завдяки високому вмісту фенольних кислот і флавоноїдів.